Wiaty śmietnikowe.

 W związku z wprowadzeniem obowiązku segregacji odpadów, Spółdzielnia sukcesywnie realizuje montaż wiat śmietnikowych dla budynków których jest zarządcą. Zamykane wiaty śmietnikowe to doskonały sposób na estetyczne otoczenie, a jednocześnie ograniczenie… Czytaj więcej »

Stojaki na rowery przed klatką schodową.

W związku z ciągłym rozwojem ścieżek rowerowych na terenie miasta Ełku oraz propagowaniem zdrowego stylu życia, Spółdzielnia Mieszkaniowa ,,Świt” w Ełku wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców od kilku lat przed wejściami… Czytaj więcej »

Pleśń w mieszkaniach.

Podstawową przyczyną powstawania pleśni jest duża wilgotność powietrza oraz wysoka temperatura w mieszkaniu. Literatura podaje, że pleśń rozwija się przy wilgotności powietrza powyżej 60-65%.  Para wodna znajdująca się w powietrzu… Czytaj więcej »

Remonty instalacji gazowych.

Spółdzielnia sukcesywnie realizuje remonty instalacji gazowych w zarządzanych budynkach. Konieczność realizowania tego typu inwestycji podyktowana jest bezpieczeństwem mieszkańców oraz dążeniem do dokładnego rozliczenia kosztów zużycia gazu. Stare instalacje gazowe często… Czytaj więcej »