Informacja Zarządu Spółdzielni dot. podwyżek za c.o.

      Możliwość komentowania Informacja Zarządu Spółdzielni dot. podwyżek za c.o. została wyłączona

       Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „Świt” informuje, że wprowadzone podwyżki wynikają z drastycznego wzrostu kosztów niezależnych od Spółdzielni. Jednocześnie ubolewamy i rozumiemy rozgoryczenie mieszkańców ze względu na skalę podwyżek. W związku z tym, Spółdzielnia nie będzie naliczać odsetek od nieuregulowanych należności za dopłatę wynikającą z rozliczenia centralnego ogrzewania za rok 2021, do dnia 31.08.2022r. , co umożliwi płatności w ratach.

       W celu udzielenia szczegółowych informacji na temat wprowadzonych podwyżek, Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „Świt” zaprasza członków, mieszkańców Spółdzielni oraz pozostałych interesantów w każdy czwartek w godzinach 12:00-14:00 do biura przy ul. Słowackiego 2. Prosimy o wcześniejsze umówienie spotkania pod nr telefonu (87 621 67 97 ).  W przypadku dużej ilość chętnych, ustalone zostaną dodatkowe terminy spotkań, aby każdy miał okazję porozmawiać.

        Zarząd Spółdzielni podjął również rozmowy i próby ustalenia spotkań z członkami Rządu Rzeczypospolitej Polskiej w celu interwencji na poziomie krajowym na rynku paliw energetycznych oraz rynku handlu emisjami CO2. Ponadto, Zarząd gotowy jest do spotkań z władzami Miasta Ełku, zarówno w celu wyjaśnienia powstałych podwyżek oraz ewentualnych możliwościach przeciwdziałania aktualnie występującej sytuacji. Kryzys energetyczny dotknie większość mieszkańców Polski.

      Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „Świt” zobowiązany był zatwierdzić podwyżki jako pierwszy w Ełku ze względu na charakter prawny funkcjonowania Spółdzielni. Dodatkowych informacji
i wyjaśnień chętnie udzielimy podczas spotkań.

                                                                                      Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „Świt”